Home / Polityka / Pekin prezentuje „Latającego Rekina”: Nowy Myśliwiec Zmienia Układ Sił

Pekin prezentuje „Latającego Rekina”: Nowy Myśliwiec Zmienia Układ Sił

Ostatnie, dotychczas najdokładniejsze zdjęcia, które pojawiły się w mediach społecznościowych, ukazują najnowszy chiński myśliwiec J-35. Samolot ten, znany jako „Latający Rekin”, stanowi wyraźny sygnał dla świata. Pekin, poprzez rozwój swojej marynarki wojennej, dąży do uzyskania dominującej pozycji na kontynencie. To kluczowy krok w kierunku geopolitycznej hegemonii. Fotografie te są mocnym dowodem na zaawansowanie chińskiego programu zbrojeniowego.

Według obserwatorów wojskowych, widoczne oznaczenia i charakterystyka lotu J-35 sugerują, że maszyna weszła już do produkcji. Oznacza to jej bliskość do pełnej gotowości operacyjnej. Co więcej, myśliwiec ma być używany na pokładzie najnowszego chińskiego lotniskowca. W przeciwieństwie do wcześniejszych ujęć, te najnowsze zdjęcia dokumentują testy powietrze-powietrze. Znaki identyfikacyjne J-35 jasno wskazują na początkową fazę produkcji. Takie wnioski potwierdza Song Zhongping, były instruktor chińskiej armii.

J-35: Od Prototypu do Gotowości Bojowej

Zdjęcia J-35 po raz pierwszy krążyły na chińskim portalu Weibo. Ukazują one maszyny z wyraźnymi oznaczeniami chińskiej marynarki wojennej na kadłubach. Ponadto, na ogonach widnieją znaki „Flying Shark” (Latający Rekin). Zdaniem Chińczyków, to najsilniejszy wizualny dowód formalnej integracji z siłami morskimi. Oznaczenia, wraz z oficjalnymi numerami seryjnymi „0011” i „0012”, sugerują, że myśliwce pochodzą z początkowej serii produkcyjnej o niskiej wydajności. Insygnia „Flying Shark” potwierdzają, że J-35 dołączył do sił lotnictwa lotniskowców marynarki wojennej, co stanowi ogromne osiągnięcie dla Pekinu.

Song Zhongping dodaje, że samolot mógł już wejść do aktywnej służby. Prawdopodobnie buduje on zdolności wsparcia bojowego i logistycznego. Mimo że najnowsze zdjęcia zapewniają najjaśniejszy obraz J-35, widok tej maszyny w powietrzu nie jest nowością. Wcześniejsze prototypy były zauważane. Latały obok myśliwców J-15 oraz J-20. Widziano je także z samolotami wczesnego ostrzegania. Działo się to podczas prób przed paradą wojskową w Pekinie. Uroczystość ta, zaplanowana na 3 września, miała uczcić 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Strategiczny Ruch Pekinu i Jawność Technologii

Co ciekawe, w niedawnym programie państwowej telewizji CCTV pokazano zakład produkcyjny J-15T. W tle wyraźnie widoczne były co najmniej dwa „zielone” płatowce J-35. Kolor ten nie jest przypadkowy. Chińczycy stosują taką powłokę podczas produkcji samolotu. Jest ona nakładana przed ostatecznym malowaniem i wyposażeniem. To, co zaskakuje, to fakt, że maszyny te nie były rozmazane w przekazie telewizyjnym.

Chińczycy często stosują technikę rozmycia. Ma ona zapobiegać ujawnianiu zaawansowanych technologii wojskowych. Brak rozmycia w tym przypadku sugeruje celowy ruch. Może to być świadomy pokaz siły i pewności siebie ze strony Pekinu. Stanowi to wyraźny sygnał o postępach w ich programie obronnym. Rozwój J-35 jest więc nie tylko krokiem technologicznym. Jest to również element szerszej strategii geopolitycznej.

Ten dynamiczny rozwój chińskiego lotnictwa morskiego ma dalekosiężne konsekwencje dla równowagi sił w regionie i na świecie. Pekin w ten sposób jasno demonstruje swoje ambicje i możliwości. Aby dowiedzieć się więcej o tych istotnych wydarzeniach, Przeczytaj więcej na ten temat oraz Zobacz również podobny artykuł.

Zobacz także:

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *