Home / Biznes i Finanse / Duże zmiany w Lotto: Koniec pewnej epoki i masowe zwolnienia

Duże zmiany w Lotto: Koniec pewnej epoki i masowe zwolnienia

Lottomerkury, spółka zależna Totalizatora Sportowego, szykuje duże zmiany. Według doniesień serwisu Wyborcza.pl, firma planuje znaczące redukcje etatów. Od nowego roku z pracą pożegna się kilkudziesięciu członków zespołu. To ekipa odpowiedzialna za realizację transmisji losowań gier w TVP.

Zmiany te są podyktowane dążeniem do automatyzacji. Firma zamierza niemal całkowicie zautomatyzować transmisje. Oznacza to, że 45 osób, w tym realizatorzy wizji, dźwiękowcy, oświetleniowcy oraz producenci, będzie musiało szukać nowego zatrudnienia. Dla wielu z nich to koniec dotychczasowej kariery w firmie.

Koniec Tradycji i Duże Zmiany w Studiu

To koniec pewnej ery w historii Totalizatora Sportowego. Po trzech dekadach firma zamierza całkowicie odejść od formuły programów z losowań. Do tej pory brały w nich udział prezenterzy w studiu nagrań. Teraz studio będzie działać bezobsługowo.

Zmiany wejdą w życie z początkiem nowego roku. Zmieni się również lokalizacja studia. Transmisje odbędą się z jednego z budynków na Pradze Północ. Dotychczasowym miejscem był kompleks magazynowo-biurowy Annopol Business Park na Białołęce. To symboliczne przesunięcie dla całej operacji.

Nowe Oblicze Transmisji Lotto

Waldemar Krukowski, prezes spółki Lottomerkury, spotkał się z pracownikami na początku lipca. Poinformował on 45 osób o nadchodzących zwolnieniach. Prezes przekazał, że od 31 grudnia spółka nie będzie realizować losowań. Oznacza to duże odejście od dotychczasowej formuły.

Totalizator Sportowy zatrudni tylko 4-5 osób do realizacji transmisji. Ma to przypominać format Eurojackpot. Tam kamera pokazuje losowanie, a w tle słychać muzykę. Upraszczanie procesu jest priorytetem dla zarządu.

Reakcje i Rozczarowanie Pracowników

Pracownicy Lottomerkury skarżą się na sposób komunikacji. Firma nie wyjaśniła im powodów decyzji o likwidacji studia. Czują się zażenowani brakiem informacji. To wzbudzało w nich duży niepokój.

Zirytowało ich również to, że złożono im propozycję podpisania deklaracji. Miała ona zobowiązywać do wykonywania obowiązków do końca grudnia. Pracownicy byli trzymani w ciągłej niepewności o swoją przyszłość. Nie wiedzieli, czy powinni szukać innej pracy. Dla pracowników były to bardzo duże obciążenia emocjonalne. Uważają, że zarząd potraktował ich bardzo nieuczciwie.

Te nadchodzące zmiany z pewnością wpłyną na wielu ludzi. Przemysł mediów i rozrywki często doświadcza takich transformacji. Warto śledzić dalszy rozwój sytuacji. Nowe technologie zmieniają wiele branż. Przeczytaj więcej na ten temat Przeczytaj więcej na ten temat. Zobacz również podobny artykuł Zobacz również podobny artykuł.

Zobacz także:

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *